k

Choceňská univerzita volného času

20. 9. 2021
ČEŠI ZACHRAŇUJÍ: Dan Bárta

Přírodovědná přednáška Po stopách ohrožených druhů zvířat s jedním z tvůrců cestopisného seriálu uvedeného ČT. Záchrana opic kahau na Borneu, mořských želv v Indonésii, orlosupů v Evropě, antilop v Senegalu, zuborožců na Filipínách a zubrů v Evropě.

4. 10. 2021
ŽIVOT POSLEDNÍCH LOVCŮ: Jan Půlpán

Každodenní život v době kamenné – mezolitu. Jak lidé žili? Co pro svůj život potřebovali? Jak vypadala krajina, ve které se pohybovali? Čistili si zuby? Kolik měli dětí? Chodili nakupovat? Společně zkusíme hledat odpovědi.

18. 10. 2021
RUDOLF II. HABSBURSKÝ: MUDr. Petr Minařík

Císařem v čase hvězd a mandragor. Příběh mecenáše múz, alchymistů a rudolfinské Prahy. Rudolfova výchova na španělském dvoře, panovnické začátky, těžkosti ve vztazích s matkou, s bratrem Matyášem a se ženami. Hvězdáři, alchymisté a pestrý zástup umělců i šarlatánů na císařově dvoře.

1. 11. 2021
ZDRAVÁ VÝŽIVA V POHODĚ: PharmDr. Margit Slimáková

V současnosti nejvýraznější česká specialistka na výživu a zdravotní prevenci, autorka bestselleru Velmi osobní kniha o zdraví. Proč je třeba zdravě jíst a jak to zvládat i bez počítání kalorií? Jaké jsou nejběžnější výživové omyly a nejlepší výživová doporučení?

15. 11. 2021
DINOSAUŘÍ ARMAGEDON: Mgr. Vladimír Socha

Po více než století byli dinosauři označováni za symbol evolučního neúspěchu a za jakési živé omyly ve vývoji přírody. Měli být příliš hloupí, nemotorní, a proto nakonec uvolnili své místo savcům a vyhynuli. Teprve od 80. let minulého století se však začíná vynořovat úplně jiný obraz událostí, které k této zásadní změně ve vývoji vedly.

29. 11. 2021
ZNOVUZROZENÍ ZÁMEČKU V BRANDÝSE NAD ORLICÍ: MUDr. Pavel Skalický

Nový majitel chce historické památce vrátit bývalý lesk a slávu. Bude to však běh na dlouhou trať.

Další informace u jednotlivých událostí na našem facebooku.

Choceňská univerzita volného času

[PDF 1.51MB]

Stáhnout

Rudolf II.

[PDF 0.56MB]

Stáhnout

Zdravá výživa v pohodě

[PDF 0.47MB]

Stáhnout

Armagedon

[PDF 0.53MB]

Stáhnout

Detail akce

-
Tečky

kultura

mapa

Poznejte místa a prostory kultury
v Chocni a okolí

Prohlédněte si interaktivní mapu zájmových míst Chocně.

zobrazit mapu 

mapa